Online 9
Bugün : 249
Toplam : 2721826
© 2009
Haber Arşivi
BELLONA Mobilya ürünlerine ’insan sağlığı için uygunluk belgesi’ aldı
23.7.2013 - 17:47

Boytaş, mobilya ürünlerine ’insan sağlığı için uygunluk belgesi’ aldı
Mobilya sektörünün önemli markalarından olan İstikbal, Bellona ve Mondi’nin ana tedarikçisi olan Boytaş, mobilya ürünlerinde kullanılan malzemelerin insan salığına uygun olduğunu gösteren…
23 Temmuz 2013 Salı, 16:18

KAYSERİ (CİHAN)- Mobilya sektörünün önemli markalarından olan İstikbal, Bellona ve Mondi’nin ana tedarikçisi olan Boytaş, mobilya ürünlerinde kullanılan malzemelerin insan salığına uygun olduğunu gösteren Türk Standartları Enstitüsünü’nün (TSE) E1 belgesini aldı. 

Boydak Holding yönetim binasında, TSE’nin E1 belgesinin teslimi için tören düzenlendi. Törene, TSE Genel Sekreteri Üzeyir Karagöz, Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Boydak, şirket çalışanları katıldı. Törende, Boytaş A.Ş Genel Müdürü Şahin Nursaçan, belgenin alınması ile ilgili süreç ve belgenin önemi hakkında bilgi verdi.

Şükrü Boydak, yaptığı konuşmada, Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmenin gururunu yaşadıklarını belirtti. Boydak, ekonomisi güçlü, gelişmiş her ülkede olduğu gibi Türkiye’de de müşteri beklentilerinin arttığına dikkat çekerek, şu bilgileri verdi: "İnsanların eğitim seviyesi artıyor. Tüketicinin ürünlerden beklentisi artıyor. Burada müşteri beklentisini maksimum sunan firmalar ayakta kalabilecek ve rekabet edebilecektir. Öne çıkacaktır. Bizler Boydak Holding olarak, mobilya sektöründe global anlamda ürünlerin yüzde 15’ini ihraç ediyor, 100’ü aşkın ülkede tüketiciye ulaşıyoruz."

Bir evi yuva yapan faktörler arasında mobilyanın önemli yeri olduğunu aktaran Şükrü Boydak, dünyada ve Türkiye’de tüketici taleplerini, memnuniyetini karşılamak adına standartları yükselttiklerini ifade etti. Boydak, bu doğrultuda Türkiye’de bir ilke imza atarak, TSE’nin E1 belgesini aldıklarını söyledi. "TSE tarafından Türkiye’de ilk kez Boytaş’a verilen E1 belgesi, tüm ürünlerde kriterleri yerine getirdiğine dair belgedir" diyen Boydak, İstikbal, Bellona, Mondi’de üretilen bütün mobilya ürünlerinde kullanılan malzemelerin insan salığına zarar vermediğini ve kanserojen madde içermediğini gösteren belgeyi aldıklarını ifade etti. Boydak, emeği geçen herkese teşekkür etti.

TSE Genel Sekreteri Üzeyir Karagöz de Boydak Grubu’nun belgelendirme çalışmasında hep ilkleri gerçekleştirdiklerini belirterek, teşekkür etti. Karagöz, E1 belgesinin özelliğini anlatarak, "Bölgedeki işin aslı şu. Ahşaptaki bir kimyasalın zaman içinde salınımı ile ortaya çıkacak, insanlık tarihinin çok korktuğu ve ürktüğü kanserojen dediğimiz, kanser dediğimiz bir illetin yayılmasına sebep olmaktadır. Ahşaba emdirilmiş kimyasallar var. Bir takım fiziksel aşamalardan geçirilmiş ürünler vardır. Burada kullanılan kimyasalın miktar olarak belli sınırlarda tutulması elzem hale geldi. Tespitler oldu. Bu belge, o sınırlarda tutulduğunun göstergesidir." dedi.

Konuşmaların ardından, TSE Genel Sekreteri Üzeyir Karagöz, E1 belgesini Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Şükrü Boydak ile Boytaş Genel Müdürü Şahin Nursaçan’a teslim etti.

CİHAN
 

Bu yazıyı : 4681 kişi okudu.
Arkadaşına Gönder  Yazdır
ANKARA BELLONA | ÖZTÜRKLER LTD. ŞTİ.
357.Cad.(Eski 12.Cad.) No:29/A-B Demetevler / ANKARA Tel:0.312.346 1538 - 346 7171
Aktif anket yok !
Tasarım:
www.perdesaticilari.com